Dlaczego podłogi dębowe są tak popularne?

Decydując się na wybór podłogi zazwyczaj zastanawiamy się nad rodzajami gatunkiem drewna z którego będzie wykonany parkiet lub posadzka

Decydując się na wybór podłogi zazwyczaj zastanawiamy się nad rodzajami gatunkiem drewna z którego będzie wykonany parkiet lub posadzka. Niezmiennie dużą popularnością cieszą się podłogi dębowe ponieważ jest to drewno bardzo dobrze i ładnie wyglądające a jednocześnie niezwykle wytrzymałe. Powoduje to jednak również znaczny koszt ułożenia takiej nawierzchni. Podłogi wykonane z litego dębu będą prezentowały się wyśmienicie. Niestety przychodzi nam za to zapłacić dosyć wysoką cenę. W stosunku do podłóg warstwowych podłogi wykonywane ze szlachetnych i wytrzymałych gatunków drewna kosztują po prostu znacznie więcej. Metr takiej podłogi może kosztować nawet kilkaset złotych.

Dlaczego najczęściej decydujemy się na podłogi dębowe lub podłogi z drewna egzotycznego?

Wśród projektantów wnętrz niezmiennie dużym powodzeniem cieszą się podłogi z drewna egzotycznego. Dla wielu osób pełny właśnie tego typu rozwiązanie kojarzą się z najbardziej wyszukanym stylem. Warto jednak zwrócić waszą uwagę również na tańsze gatunki drewna które nie pozwalają na stworzenie niezwykle efektownej aranżacji wnętrza za dużo mniejsze pieniądze. Bardzo popularne stają się też rozwiązania oparte o deski warstwowe dzięki czemu udaje się osiągnąć efekt bardzo ciekawy. Taka podłoga jest jednak dużo mniej kosztowna niż deski wykonane z litego drewna zwłaszcza Jeżeli decydujemy się na zakupy bardziej kosztownego gatunku.

Najczęściej jednak w polskich domach pojawiają się podłogi dębowe (https://avancefloors.pl/dlaczego-avancefloors) ewentualnie podłogi wykonane z jesionu lub buku. Bez wątpienia te właśnie gatunki drewna są chyba najbardziej cenione ze względu na swoją wytrzymałość i bardzo efektowny wygląd. Warto zawczasu zastanowić się w jakim kierunku będziemy układać deskę podłogową oraz dobrać odpowiednią długość desek oraz wzór w jaki będą się one komponowały na podłodze projektowanego przez nas wnętrza.

 

Autor zdjęcia: Otto Parquet Fotos